معجزه بازسازی منزل

معجزه بازسازی منزل

حتما برای شما هم پیش آمده است که طرح و دیزاین خانه یا دفتر کارتان برای تان خسته کننده و تکراری شده باشد و به فکر تغییر آن باشید،

ولی ندانید از کجا و چطور؟!

اصول یک بازسازی حرفه ای و ایده آل

بازسازی معماری یکی از اصولی ترین حرفه هایی است که در آن باید چندین تخصص کنار هم قرار بگیرند تا در نهایت به نتیجه مطلوب در انتهای بازسازی برسند.

با درست انجام دادن این پروسهف نتیجه نهایی برای شما مثبت و دلنشین خواهد بود.

پروسه بازسازی شامل مراحل زیر است:

۱- اختصاص بودجه: ابتدا باید شما هزینه ای که می خواهید برای فضای خود خرج کنید را تعیین کنید تا طبق بودجه مفروض بتوانید کار خود را شروع کنید.

مهم نیست چه میزان هزینه می کنید، بلکه این نکته حائز اهمیت است که درست و به جا هزینه شود.

۲- تداعی ذهنیت دیزاین: قبل از شروع کار باید سلیقه و پارادایم طرح داخلی و دیزاین خود را مشخص کنید.

این کار می تواند از فضاهای دلنشینی گرفته شود که قبلا دیده اید یا با کمک طراح خود به آن برسید.

۳- تبدیل ذهنیت طرح به ارائه: این مرحله به وسیه نرم افزارهای ارائه معماری انجام می شود که در این نقطه شما قبل از ساخت می توانید طرح خود را ملاحظه و تغییرات مطلوب خود را در آن لحاظ کنید.

در این مرحله قبل از اختصاص هزینه، می بینید که خانه شما در نهایت چگونه خواهد شد.

۴- طول زمان عملایت بازسازی: مطمئنا یکی از نکاتی که ذهن شما را در بازسازی درگیر می کند،

مدت زمانی است که این عملیات از شما می گیرد و به هر حال ذهن تان را درگیر و زندگی تان را برای مدتی دچار اختلال می کند. در بازسازی باید به این نکته توجه خوبی شود.

معمولا برای هرچه کوتاه کردن زمان بازسازی از آیتم همپوشانی عملیات ها استفاده می شود که باید با ظرافت خاصی با آن برخورد کرد و در کل از ابتدای شروع اجرا، باید فکر تمام کارها را تا انتهای بازسازی با برنامه زمان بندی کرد.

۵- تعیین پیمانکاری ساخت: این بخش از مهم ترین قسمت های پروسه بازسازی است زیرا انتخاب نادرست هرکدام از پیمانکاران می تواند به شدت از کیفیت کارتان کم کند و در نهایت پس از کلی هزینه و همچنین زمان صرف شده، کار به دلتان نچسبد.

۶- خرید مبلمان طبق تم پالت رنگی طرح: آخرین مرحله از پروسه بازسازی خرید مبلمان و لوازم دکوراسیون است که در طرح پیش فرض در نظر گرفته شده است.

همیشه گران ترین جنس بهترین نیست. حتما در این قسمت از افراد خبره مشاوره بگیرید تا پولتان را در جوی آب نریزید.photo_2017-01-05_09-14-53

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *